31 marca, 2020

Temat tygodnia – Czy potrzebujemy świąt, by okazać sobie miłość.

Dzisiaj 14 luty. Tak się zastanawiam, czy potrzebujemy okazji by pamiętać o miłości dla osób, dla nas ważnych…

Święto zakochanych jest tylko pretekstem by napisać o pamięci od dzwonu. Jeśli tak mogę to ująć. Spotykam się coraz częściej, że o rodzicach czy dziadkach, pamiętamy jedynie w dniu ich święta. Przy okazji zapominając o miłym słowie, tak na codzień. Myślę że ciekawym pomysłem, jest reklama banku PKO, co prawda na końcu zepsuli całą akcję. Ważne jest jednak dla mnie całe przesłanie.

Zmierzamy w kierunku, gdy dziadkowie, czy już nawet rodzice. Czują się osamotnieni, niepotrzebni. Jesteśmy zabiegani, zapominając o kilku ciepłych słowach, gestach. Później jesteśmy zdziwieni, jak bardzo się od siebie oddalamy. Święta takie jak walentynki są i dla mnie ważne. Oderwać się od codzienności, zrobić coś z zaskoczenia… Nie zapominajmy o drobnych gestach, rozmowie nie tylko od święta… Komputer, telewizor poczeka, czas ucieka a niewypowiedziane słowa, ranią czasem mocniej niż nóż.

Ps. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco o projekcie Temat tygodnia zapraszam poniżej. Na wasze posty w konkursie temat tygodnia czekam do  piątku do północy. Hashtagi do publikacji #temattygodnia #pamięćoddzwonu

Zapowiedż

Premiera już w kwietniu