Czasem nachodzi mnie pytanie, dlaczego warto pisać? Jeśli miałeś okazję zapoznać się z wywiadem (Wywiad na Męskiej strefie), wiesz o jednym z powodów. Mianowicie chodzi o moje coraz częstsze problemy z pamięcią. 

Pamięć jest tym, co wpływa na podejmowane decyzje. Z tego powodu zdarzają się dziwne sytuacje. Zdarza się tak, iż pamiętam krępującą sytuację sprzed 20 lat, a zapominam to co jadłem dzisiaj na śniadanie. Pisanie jest też swego rodzaju terapią. Coraz trudniej utrzymać relacje międzyludzkie, za to łatwiej przychodzi pisanie. Z czasem człowiek chciałby dotrzeć do nowych czytelników, by ich w jakiś sposób inspirować, czy dać chwilę zastanowienia.

1146853_1422069101425257_1796505418947536279_o

Mój pierwszy blog powstał mniej więcej w 2001 roku. Nawet już nie pamiętam adresu, czy platformy na której pisałem. Obecnie można odnieść wrażenie, że jest więcej piszących niż czytających. Możliwości założenia i prowadzenia własnego bloga są wręcz nieograniczone. Prócz bloga, jak wiesz piszę opowiadania, wiersze. Na moją niekorzyść, poza masą błędów stylistycznych, to też bardzo łatwo tracę uwagę i skupienie. Z tego względu już parokrotnie musiałem przesunąć premierę swoich prac.

Obecnie mam trochę wolnego czasu, który planuję przeznaczyć na pisanie, czytanie. Ukończyć zbiór „To było i jest” a do końca maja wysłać do tłumacza i ruszam z promocją by w końcu zrealizować marzenie o kilkuletniej wyprawie. Z chęcią nawiążę dłuższą współpracę z blogerami, być może zainspirujemy się wzajemnie i powstaną genialne posty. Na koniec tego wpisu mam kilka pytań

Co ciebie inspiruje do pisania?

Jeśli prowadzisz bloga, co sprawiło że go założyłeś?

W jaki sposób promujesz swoje posty?

Ostatnio przeczytana książka?