W marcu weszła w życie ustawa o zakazie handlu w wybrane niedziele. Postanowiłem nieco rozszeżyć temat. W związku z tym, jakie macie plany na weekend, czy może jednak jest on bardziej spontaniczny?(Link do grupy) Zapraszam do zapoznania się z ideą tematu tygodnia (link do wpisu)

Od dłuższego czasu nie wybieram się na piątkowe imprezy, przez co sobotnie poranki są spokojne. Nie odkryję Amerykipisząc, że sobota jest w świeckiej tradycji, dniem porządków. Tak i u mnie w domu, każdy odpowiada za jakiś fragment do posprzątania. Sobota to też idealny, jak dla mnie dzień na organizację imprezy, czy wyjście na miasto na jedno czy dwa piwka. Od marca w co drugą sobotę będzie ogólnokrajowy spęd zakupowy, bo przecież w niedzielę zakaz handlu.

Niedziela, dzień lenia. O świeckiej tradycji odwiedzania galerii handlowych będzie inny post. Często i gęsto niedziela jest dniem lenistwa. Zdarzają się jednak dni, gdy znajdę ciekawe wydarzenie, które przyciągnął moją uwagę. Co jakiś czas śledzę portale z wydarzeniami, czy też przeglądam grupy i wydarzenia w okolicy, zamieszczone na facebooku. Zdarzają się jednak i  takie niedziele gdy spędzam je przed komputerem, oglądając ulubione seriale, czy filmy na Netflixie. Dawniej dochodziły gry komputerowe, teraz już jednak nie gram aż tak gorliwie.

 

To mój krótki wstęp do dyskusji na temat planowania weekendów. Prawdziwe posty, i rozwinięcie tematu mam nadzieję zobaczy u Was na blogu…Poniżej pojawią się linki do postów na ten temat. #mojweekend #temattygodnia (Link do grupy)… Ps. Post nie musi być z tego tygodnia, ważne by przy promocji wykorzystać hashtagi, czy też dołączyć linki do blogów, których posty przypadły do gustu.