K.M.:Jak mają przebiegać nitki gazociągu na terenie miejscowości?

Artut Michniewicz. Budowa jest realizowana w ramach gazyfikacji miejscowości Smolnica, Sośnicowice, Łany Wielkie, Wilcze Gardło do Sierakowic. W Sierakowicach inwestycja kończy się podłączeniem klienta przemysłowego cegielni „LODE”. Ogółem zadanie przewiduje budowę ok 26 km sieci gazowej średniego ciśnienia i jest realizowana w całości przez wyłonionego w drodze przetargu wykonawcę TesSgaz S.A. z siedzibą w Poznaniu – przedstawicielem wykonawcy jest Pan Mikołaj Gałka tel: 607152502.

K.M.:Na jakie etapy zostały podzielone prace?

A.M.:

W etapie I – realizujemy budowę stacji Ist oraz gazociągu średniego ciśnienia w Żernicy do  Sośnicowic w średnicach DN 225 PE, DN 160 PE, DN 90, DN 63 PE. Trasa gazociągu obejmuje swym przebiegiem ulice: Łęgowska, Wiejska, Bierawki, Graniczna, Kościelna, Leboszowska, Dębowa, Smolnicka i Szkolna w Smolnicy.

W etapie II – realizujemy budowę gazociągu średniego ciśnienia od Sośnicowic do Sierakowic w średnicach DN 225 PE, DN 160 PE, DN 90. Trasa gazociągu obejmuje swym przebiegiem ulice: Kozielska w Sośnicowicach poprzez Kasztanowa, Styczyńskiego, Jagiellońską do miejscowości Łany Wielkie następnie ulicą Wiejską, Polną, Łabędzką do Drogi Powiatowej Gliwic następnie Drogą Powiatową w bliskim sąsiedztwie miejscowości Rachowice do ulicy Rachowickiej w Sierakowicach. Dalej ulicą Górną, Wiejską do Kozielskiej w Sierakowicach gdzie znajduje się klient Cegielnie „Lode”.

K.M.: W jaki sposób ma przebiegać przyłączenie poszczególnych posesji do gazociągu? 

A.M.:Po wybudowaniu i uruchomieniu stacji gazowej I st i gazociągów rozdzielczych będzie można realizować przyłączenia klientów na podstawie zawartych indywidualnie umów przyłączeniowych.

K.:gdzie można się czegoś dowiedzieć o postępach prac.

A.M.: O postępach w pracy można dowiedzie się w Oddziale Zakład Gazowniczy w Zabrzu Dział Inwestycji i Remontów Zabrze ul. Mikulczycka 5 .

Inspektorem nadzoru nad inwestycją jest Pan Tadeusz Siębor tel: 607898736.

Wszelkie informacje o przyłączeniu klientów uzyskać można w punkcie obsługi klienta w Gazowni w Gliwicach ul. Rolników 447 w Gliwicach.

 

 

Z poważaniem
Artur Michniewicz
Rzecznik Prasowy
Departament Komunikacji