Coraz bardziej się przekonuję, że bez akceptacji samego siebie … nie ruszę z blogiem, twórczością, życiem.

Nienawiść

Nie pamiętam czasu, gdy akceptowałem samego siebie. Mój poziom samooceny, niżej upaść już nie może. W dużej mierze sam do tego doprowadziłem. Szesnaście lat starań, by ludzie się ode mnie odsunęli. Przekonanie siebie, jak niewiele znaczy własne życie. Jedna chwila i ulotni się ostatnia iskierka. „Zwiewne myśli samobójcze”, które mi tyle lat towarzyszą, potęgują to uczucie odrazy. Choć osobie postronnej trudno czasem w moją odrazę uwierzyć. Impulsywnie nie pozwalam by mnie obrażano.  Mam jedyny takie prawo. Jak mając serce wypełnione jedynie nienawiścią, pokochać drugą osobę, i sprawić by pokochała mnie takim jaki jestem. Bez zakładania masek. Kim jestem, pod nimi? już sam się gubię.

Głód

Zaczynam się zachowywać jak wygłodzony więzień, na balu u króla. Wiem, że dania na stole są dla mnie zakazane, a jednak rzucam się jak opętany. Wiruję i biegam po tej sali, z nadzieją, że kiedyś się najem. Jak w takim razie, myśleć o zdrowej relacji ? Podobno kieruję swe kroki, w niewłaściwą stronę. Wciąż poszukując miłości u niewłaściwych dziewczyn. Nie znam jednak tego, że może być normalnie. Nie wiem, jak to jest, gdy drugiej osobie by na mnie zależało. To sprawia, że rzucam się tak szalenie. Wiem, że jedynie zranię. Nie potrafię być blisko, strasznie się tego boję.

Żyć tu i teraz

Moje myśli wciąż biegają w czasoprzestrzeni. Gdyby to jakoś zobrazować. Żyję wspomnieniami, kreując odmienne wersje przyszłości. To co się dzieje tu i teraz, pozostawiam impulsowi. Moje reakcje na świat, są impulsywne… odruchowe. Wiele czasu minie, zanim nauczę się żyć tu i teraz. Ogarnąć ten chaos myśli. Natłok mieszający się, z kompletną pustką.

Huśtawka nad potokiem emocji

Powoli zaczynam sobie pozwalać na emocje. Zalewają mnie szerokim potokiem … blokuję się… i na nowo staram się je dopuścić. Każdy dzień jest jak na wielkiej karuzeli. Od załamania po euforię by po chwili powrócił stan depresji.

 

Na koniec cytat

 

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj